Budownictwo wczoraj i dzis : Singapurski Uniwersytet Technologii i Projektowania / UNStudio + DP Architects

2 miesiące ago

UNStudio To właśnie z UNStudio, Ben van Berkel, we współpracy z DP Architects, został wybrany do zaprojektowania Singapore University of Technology and Design (SUTD).
Wyselekcjonowani z listy pięciu praktyk, architekci UNStudio + DP stworzyli propozycję, która odzwierciedla program uniwersytecki, wykorzystując kreatywne przedsięwzięcie szkoły, aby ułatwić interdyscyplinarny interfejs; interakcja między światem zawodowym, kampusem i całą społecznością.
Więcej zdjęć i więcej na temat propozycji po przerwie.
SUTD będzie czwartą i najbardziej prestiżową uczelnią Singapuru, oferującą cztery kluczowe filary akademickie: architekturę i zrównoważony design (ASD), rozwój produktu inżynieryjnego (EPD), systemy inżynieryjne i projektowanie (ESD) oraz technologie i projektowanie systemów informatycznych (ISTD).
Kampus jest zorganizowany wokół dwóch głównych osi; żywe i uczące się kolce, które nakładają się, tworzą centralny punkt, łącząc wszystkie zakątki SUTD.
Te arterie tworzą 24-godzinny kampus bezproblemowej łączności, zwiększając bezpośrednią interakcję dzięki bliskości i przejrzystości.
Z kolei otwarte forum uczenia się tworzy się, łącząc profesjonalistów, absolwentów, studentów i wykładowców, aby mogli współdziałać zarówno na poziomie akademickim, jak i społecznym.
Propozycja eksperymentuje z włączeniem nieliniowej relacji łączącej studentów, wydział, a także przestrzenie, z którymi wchodzą w interakcje.
.
UNStudio van Berkel wyjaśnia: Głównym celem projektu dla Singapore University of Technology and Design było stworzenie kampusu, który celebruje nauczanie i uczenie się w sposób otwarty i przejrzysty.
Sieć horyzontalnych, pionowych i ukośnych widoków w ramach podwójnej kwadrantu organizacji kampusu pozwala profesorom, studentom i pracownikom wydziału zobaczyć, spotykać się i komunikować ze sobą poprzez sieć przejść, stwarzając możliwości ciągłej interakcji i wymiany.
.
UNStudio.
UNStudio Badania słoneczne i wentylacja naturalna.
Cyrkulacja UNStudio.
Informacje o projekcie UNStudio: Powierzchnia budynku: (faza I) 88 000 m2, (faza II) 125 000 m2, (ogółem) 213 000 m2 Wielkość budynku: (faza I) 422,400 m3, (faza II) 600 000 m3, (ogółem) 022,400 m3 Miejsce budowy: 76, 846 m2 Program: kampus uniwersytecki Status: współzawodnictwo Zespół UNSTudio: Ben van Berkel, Caroline Bos, Astrid Piber z Christianem Veddelerem, Jordan Trachtenberg i Ren Horng Yee, Adi Utama, Jeff Johnson, Melissa Lui Zespół DPA: Chan Sui On, Teoh Hai Pin, Jeremy Tan, Seah Chee Huang, Wykeith Ng, Liew Kok Fong, Wang Ying, Yeong Weng Fai, Jaye Tan Konsultant budowlany: ARUP Singapore PTE Ltd
[przypisy: montaż nawiewników okiennych, jesienny pejzaż, bezpylowe montaż nawiewników okiennych parkietow ]

Powiązane tematy z artykułem: jesienny pejzaż montaż nawiewników okiennych polimeryzacja chlorku winylu