Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja wież słonecznych / AAIMM

2 lata ago

590 words

Dzięki uprzejmości AAIMM Zaprojektowany przez AAIMM projekt Solar Towers opiera się na analizie tkanki miejskiej miasta Sabadell w Barcelonie.
Infrastruktura o średniej skali, samowystarczalna i produktywna, promująca produkcję energii ze źródeł odnawialnych i czystych, projekt ma również na celu promowanie zdrowej mobilności poprzez elektryczne rowery i samochody elektryczne, a także generowanie produktywnych miejskich obszarów uprawnych i przestrzeni społeczności społecznych dla starsi, tymczasowo bezrobotni lub wysiedleni mieszkańcy; wszystko w jednej infrastrukturze.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt ocenia ewolucję krajobrazów energetycznych na przestrzeni wieków i jej wielki wpływ na ewolucję miast i ich rosnący negatywny wpływ na środowisko: utratę energii w otwartym cyklu konsumpcji, wysokie wydatki energetyczne w transporcie na lokalne i zrównoważone zbiory żywności i lokalna produkcja energii, a także negatywny wpływ tego sposobu konsumpcji na wiejskie krajobrazy, które stają w obliczu rosnących miast na całym świecie.
Dzięki uprzejmości AAIMM Po szczegółowym badaniu konsumpcji, możliwości pozyskania światła słonecznego i możliwości produkcji wyników, biuro zaprojektowało niewielki budynek infrastruktury, który zostanie wprowadzony do istniejącego miasta, aby wytwarzać energię elektryczną, żywność i ciepło w czysty i zrównoważony sposób oraz w bliskim związku.
do szczególnych potrzeb potrzeb zagospodarowania miejskiego i jego różnych mieszkańców i sposobów życia.
Dzięki uprzejmości AAIMM Energia elektryczna wytwarzana przez wysokowydajne panele fotowoltaiczne zostanie wykorzystana do zapewnienia mieszkań, sklepów i stacji ładowania rowerów elektrycznych i samochodów elektrycznych w systemie udostępniania i wypożyczania realizowanym przez biura administracyjne.
Każda wieża ma cztery piętra, by tworzyć małe miejskie ogrody na podwyższonych tacach, jako krajobraz produkcyjny dla seniorów, bezrobotnych, młodzieży, szkół i innych stowarzyszeń lub do wykorzystania jako warsztaty, sale lekcyjne lub zastosowania społeczne.
Z tych małych miejskich ogrodów można tworzyć małe lokalne rynki i przekształcić się w całą sieć rynków, wysiedlonych mieszkańców można kształcić w zawodowej pracy lub w nowych technologiach lub uzyskać orientację w poszukiwaniu pracy.
Dzięki uprzejmości AAIMM Łącznie w projekcie planuje się umieścić 24 wieże w Barcelonie, głównie na rondach, obszarach zamkniętych dla ruchu kołowego, dużych obszarach usługowych i miejskich śmieciarniach; promowanie sprawiedliwego dostępu do energii i ogrodów miejskich oraz sprawiedliwe zachęcanie do rozwoju energetycznego w mieście.
Ta implementacja może wytworzyć energię elektryczną wyłącznie w celu zapewnienia całkowitego rocznego zużycia 400 gospodarstw domowych.
Dzięki uprzejmości AAIMM wieże są narzędziem do rozwijania celu inteligentnego miasta; jego czyste wykorzystanie produkcji, jej wpływ na mobilność oraz informacje, które dostarcza mieszkańcom poprzez połączenia Wi-Fi do konkretnej aplikacji przeznaczonej do tego celu, wyraźnie angażuje użytkownika miast w jego doskonalenie, optymalizując ich sposób pracy, uczenie się, poruszając się, jedząc i tworząc nowy związek z energią zużywaną w tym samym czasie, poprawia jakość środowiska energii, której potrzebuje miasto.
Dzięki uprzejmości AAIMM Projekt został finalistą Bauhaus Solar Award (język niemiecki) i został zaprezentowany na kongresie w dniach 12-15 listopada 2012 r.
W niemieckim mieście Erfurt, wzbudził duże zainteresowanie przedsiębiorców, przedsiębiorstw technologicznych i entuzjaści fotowoltaiki, architekci i planiści oraz uznanie organizacji.
Dzięki uprzejmości AAIMM Architekci: AAIMM Lokalizacja: Barcelona, Hiszpania Zespół: Alejandro Ribas Mercau, Angel Cerezo Cerezo, Martin Negri Rodriguez Współpracownicy: Natalia Perez Liebergesell Nagrody: Finalista Bauhaus Solar Award, Erfurt, Niemcy Rok: 2012
[hasła pokrewne: castorama obrazy, projekt instalacji elektrycznej, dexaven zastrzyk ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama obrazy dexaven zastrzyk projekt instalacji elektrycznej