Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Nagroda Smart Future Minds: Project Lighting Device / GilBartolome ADW

2 lata ago

530 words

Dzięki uprzejmości GilBartolome ADW Architekci GilBartolome ADW zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Smart Future Minds Award za projekt Lighting Device, którego celem było antycypowanie aspektów technologicznych i środowiskowych dla przyszłości miasta.
Jurorzy wybrali ten projekt ze względu na jego wykonalność, wizję przyszłości i wyłączne wykorzystanie energii odnawialnej oraz jej potencjał jako aktywatora społecznego w sferze miejskiej.
Czytaj dalej po przerwie, aby uzyskać więcej zdjęć i informacji.
Projektowe urządzenie oświetleniowe ma kilka celów: narzędzie do społecznej poprawy przestrzeni publicznej i urządzenie do uzyskiwania energii w tym samym czasie, w którym wyraża kulturę zrównoważonego rozwoju i odnawialne źródła energii.
Jest to metoda przekształcania energii wiatru w energię elektryczną w celu aktywizacji życia społecznego placu.
Dzięki uprzejmości GilBartolome ADW Projekt świadczy usługi i celebruje i rozjaśnia różne sytuacje, które są oczekiwane na placu.
W tym sensie obywatele stają się aktywnymi uczestnikami i twórcami przestrzeni publicznej, która pozwala im organizować sytuacje takie jak: improwizacja jam session, organizacja reprezentacji teatralnej, przedstawienie spektaklu, obiad, świętowanie pokazu marionetek, prezentacja PowerPoint na ekranie publicznym graj w miękkim miejscu lub usiądź wygodnie i poczekaj.
Seria stołów, które zwisają z sieci kabli ze stali nierdzewnej nad przestrzenią publiczną, zapewnia rekwizyty do aktywacji.
Są one podłączone do urządzenia reagującego na wiatr i akumulatorów w celu zapewnienia elektrycznego zasilania głośników, ekranów projekcyjnych, instrumentów muzycznych lub innego wymaganego sprzętu elektrycznego.
Dzięki uprzejmości GilBartolome ADW Wydarzenie stworzone przez Project Lighting Device ma na celu informowanie odwiedzających o zużyciu energii i przeniesieniu.
Uczestnicy będą mogli być świadkami światła o różnej jasności z intensywnością wiatru.
To urządzenie byłoby pierwszym ważnym zastosowaniem w świecie nowego systemu przechwytywania energii wiatru zwanego Windbelt.
Dzięki uprzejmości GilBartolome ADW To urządzenie składa się z serii ramek, które obsługują panele Windbelt.
Każdy panel jest połączony z baterią, która zapewnia zasilanie urządzenia oświetleniowego z liniowych świetlówek liniowych o mocy 25 W, systemu audiowizualnego, systemu doładowywania samochodów elektrycznych i różnego sprzętu, który obsługuje różne czynności na miejscu.
Niskoenergetyczne lampy fluorescencyjne są zawieszone na stalowej sieci kablowej i są chronione za pomocą mechanizmu przeciw wandalizmowi.
Kolor światła każdej lampy fluorescencyjnej zmienia się w zależności od jego położenia względem układu stokrotek Marguerite, tworząc abstrakcyjną zależność między światłem, kolorem i zapachem.
The Windbelt.
Technologia oparta jest na napiętej membranie poddanej drganiu trzepotania w celu wyciągania energii z wiatru.
Opiera się to na zjawisku aerodynamicznym znanym jako trzepotanie aeroelektryczne.
Każdy panel ma szereg membran, które oscylują mocą wiatru i przekształcają energię wiatru w prąd elektryczny.
Dzięki uprzejmości GilBartolome ADW Przyszłe zastosowanie i adaptacja takiego urządzenia zapewnią bardziej dynamiczne zaangażowanie obywateli, z prośbą o ich aktywne uczestnictwo w placach publicznych i zapewnienie możliwości wykorzystania energii odnawialnej.
Dzięki uprzejmości GilBartolome ADW
[przypisy: castorama drzwi zewnętrzne, okucia do skrzyń, komandor wrocław ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama drzwi zewnętrzne komandor wrocław okucia do skrzyń