Budownictwo i architektura : Wskaźnik: Szturmowanie archiwów

Kilka miesięcy temu natrafiłem na interesujący projekt autorstwa Geoffa Manaugha z BLDGBLOG.
Zrobił post zatytułowany.
Blogerzy w Archiwum ..
Koncepcja jest tak prosta i oczywista, ale uderzyła we mnie.
Najlepsze pomysły są takie.
Spędził kilka miesięcy, przeglądając kolekcję w Canadian Center for Architecture w ramach programu wizytujących uczonych.
Jego celem było odsłonięcie wielu artefaktów ukrytych w kolekcji.
Więcej po przerwie.
Nawet kuratorzy, którzy zarządzają tymi zbiorami, nie znają pełnej głębi materiału, który posiadają.
Rzeczy są nabywane, katalogowane, umieszczane w bezkwasowych pudełkach i foliosach i umieszczane na półkach, jak dowody z nierozwiązanych wcześniej zbrodni.
Ponieważ wejście pana Manaugha do podziemi było przypadkiem testowym, postanowiłem pójść w ślady i otworzyć skarby innej fortecy, The Getty Research Institute.
Wiele lat temu miałem zaszczyt być partnerem naukowym i uzyskać nieograniczony dostęp do kolekcji.
Jednym z moich zadań było przetwarzanie nowych zakupów i tworzenie szczegółowych opisów katalogu.
Nie było czasu na szeroko zakrojone badania.
Przeanalizowałbym je historycznie i geograficznie, sporządziłam notatki o pochodzeniu, a następnie przejdę do następnej.
Ciągle byłem pod wrażeniem rzeczy, którym mogłem się posłużyć.
W czystym, wolnym od kurzu środowisku, umieściłbym te rzadkie, a czasem kruche rzeczy na gęstych matach z pianki, a następnie notatki z ołówkiem w moim notesie, upewniając się, że trzymam ołówek w dużej odległości od tego, co opisałem.
Gdybym miał zimno, nosiłam maskę twarzową, żeby mój nos nie kapał.
Nigdy nie zrobiłem przypadkowego śladu na niczym.
Byłem zbyt ostrożny.
Prawdę mówiąc, przez większość czasu byłem tak przerażony, że uszkodziłem coś, co popchnęłoby do pamięci i skomponowałem notatki w bezpiecznym miejscu, w którym mogłem znowu oddychać.
Wczoraj wziąłem długą, krętą przejażdżkę tramwajem z powrotem do Getty, aby odwiedzić Wima de Wit, starszego kuratora architektury i wzornictwa.
Byłem jak penetracja fortecy.
Teraz, kiedy tam nie pracowałem, zajęło mi wiele e-maili i uzgodnień, zanim mogłem być eskortowany.
Wreszcie jednak zostałem oczyszczony.
W pewnym momencie będę nawet mógł otrzymać przepustkę dla Czytelnika, aby mieć nieograniczony dostęp do kolekcji.
Poprosiłem go o wyciągnięcie przedmiotów, które osobiście uważał za niezwykłe i kluczowe dla historii architektury.
Zrobiłem to częściowo dlatego, że chciałem być zaskoczony i dlatego, że chciałem dowiedzieć się więcej o jego ujęciu w kolekcji, którą ogląda i prowadzi.
W najbliższych tygodniach opowiem o rzeczach, które usunął ze skarbców.
Będę również odbywać przyszłe wizyty w celu zbadania innych ważnych rzeczy.
Zapomniałem zasady ołówka.
Kiedy wyciągnąłem pióro, on i jego asystent sapnęli i podnieśli ręce, aby mnie powstrzymać.
Asystent pobiegł po mnie po ołówek.
The IndicatorThe IndicatorFollow Guy na Twitterze
[więcej w: atosiban, beton dekoracyjny, przesycanie aluminium ]

Powiązane tematy z artykułem: atosiban beton dekoracyjny przesycanie aluminium