Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Zwycięzca konkursu Dom w Luandzie / Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira

2 lata ago

673 words

Dzięki uprzejmości Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy laureatów Domu w Luandzie: Patio and Pavilion Competition promowanego przez Triennale Architektury w Lizbonie wraz z Luandą Triennale.
Teraz możemy lepiej przyjrzeć się zwycięskiej propozycji, zaprojektowanej przez zespół Pedro Sousa, Tiago Ferreira, Tiago Coelho, Bárbara Silva i Madalena Madureira.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Dom jako miasto, miasto jako dom Architektura i miasto nie są odrębnymi tematami; są to różne przejawy tego samego tematu.
Miasto to nie tylko pojednanie budynków lub domów; to duży i złożony budynek.
Kiedy mieszkamy w mieście takim jak Luanda, mającym około 4,5 miliona mieszkańców, należymy do dużego obszaru metropolitalnego, ale chcemy także należeć do przytulnego, autonomicznego miejsca, które jest domem.
Dzięki uprzejmości Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira Aby zbudować dom, należy stworzyć miejsca światła i cienia; ciszy i hałasu; stosunków i autonomii.
Zdefiniowanie przejścia między zewnętrznym a wewnętrznym, kolektywnym i indywidualnym.
Kiedy dom jest uważany za element definiujący miasto, musimy myśleć o nim jako o miejscu, w którym ludzie będą żyć zgodnie ze swoim klimatem, kulturą i potrzebami.
Ponadto musimy również myśleć o domu jako element generator funkcjonalnego rozprzestrzeniania miejskich, w stanie zdefiniować ulice, place i wreszcie miejsca wypoczynku.
Naszym celem byłoby stworzenie architektury, która zawierałaby różnorodność i prostotę; architektura, w której żyją, jako zdolność generowania ciekawości, która prowadzi do odkrycia szeregu miejsc intymnych i niespodziewanych.
Miejsce, które powstrzymuje jasność błękitnego nieba, a także cichą intymność prywatnej przestrzeni.
Dzięki uprzejmości Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira Wyjaśnienie Dom jest określony przez sześć patiów, które odnoszą się do różnych funkcji domu: kuchni i pokoju dziennego, sypialni i toalety.
Te sześć patio komunikuje się przez centralny zewnętrzny korytarz, chroniony przed deszczem.
Wynik naszych badań określa dom, w którym wnętrze ma trwały związek z zewnętrzem.
Kameralny i chroniony na zewnątrz, gdzie każdy członek rodziny może mieć prywatność i autonomię.
Chcemy, aby bogactwo i różnorodność naszej propozycji opierały się na bogactwie typologii, przestrzeni i światła, bardziej niż na bogactwie czy różnorodności materiałów.
Z tego powodu wybraliśmy jeden materiał do budowy domu: ubitą ziemię.
Jest to tani, łatwy do zbudowania materiał, który w połączeniu z decyzjami architektonicznymi, które gwarantują dobre, poprzeczne systemy wentylacyjne i dobrą ochronę przed słońcem, może mieć wysoką pojemność cieplną.
Dzięki uprzejmości Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira Ważne jest, aby zdefiniować rozkład urbanistyczny, który może przystosować się do różnych etapów rozwoju i do różnych typów ludzi.
Ważne jest również znalezienie planu urbanistycznego, w którym powierzchnie zewnętrzne komunikują się ze swoimi mieszkańcami i będą działały jako przedłużenie przestrzeni prywatnej.
System budowy muru z ramieniem Głównym zaleta dzięki uprzejmości Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira Z natury ziemia jest jednym z najlepszych ekologicznych materiałów budowlanych, ponieważ jest historycznie najdłużej wykorzystywanym materiałem przez człowieka.
Jest to powszechnie dostępny produkt o dużej masie termicznej i naturalnej barierze dla zimnych wiatrów i sił natury, w tym owadów i gryzoni.
Materiał nie jest racjonowany ani monopolizowany, jest ognioodporny i dźwiękoszczelny.
Udowodniono, że obudowa z uziemieniem ziemskim rozwiązuje problemy związane z bezdomnością spowodowaną innymi wysokimi kosztami budowy, a także pomaga rozwiązać ekologiczny dylemat wylesiania i toksycznych materiałów budowlanych związanych z konwencjonalnymi metodami budowlanymi.
Wykorzystanie lokalnych materiałów naturalnych Długa żywotność 100% wielokrotnego użytku Niskie koszty zużycia energii na konstrukcji ściany Konstrukcja własna Konstrukcja nisko kosztowa Budowa ręczna Trwałość Dzięki uprzejmości Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira
[podobne: sudafed skład, dopegyt cena, halidor cena ]

Powiązane tematy z artykułem: dopegyt cena halidor cena sudafed skład