Architektura i nowoczesne budownictwo – LInstitut / LUNDI et DEMI

Dzięki uprzejmości LUNDI et DEMI LUNDI et DEMI udostępniliśmy nam swój projekt dla francuskiej księgarni mieszczącej się w Francuskim Instytucie w Bukareszcie.
Był jednym z trzech nominowanych do nagrody za projekt wnętrz podczas Biennale Architektury w Bukareszcie 2010.
Więcej zdjęć powstałego produktu, a także opis architektów po przerwie.
L.
Institut.
Biblioteka Cafe par Cărture.
Ti, której gospodarzem jest Francuski Instytut w Bukareszcie, ma za główny cel reinterpretację półki z książkami.
główny element księgarni.
oraz jego redefinicja funkcjonalna, strukturalna i estetyczna, a także jej relacja do hostingu i jego użytkowników.
Dzięki uprzejmości LUNDI et DEMI Witryna odgrywa ważną rolę w koncepcji biblioteki, która wykorzystuje metal, drewno i szkło jako materiały.
Dwa duże pokoje mieszczące się na parterze instytutu są dostępne od głównego lobby o wysokości dwóch pięter, przykrytego dużym świetlikiem.
Nowa interwencja odbywa się w dialogu z tym imponującym środowiskiem architektonicznym, wyrażającym własną osobowość, ale pozostającym z szacunkiem wobec budynku z XIX wieku.
Regały, które określają księgarnię, są oddalone od ścian, ustawione prostopadle do nich.
Ta relacja między meblami i ścianami wyraża tymczasowy charakter interwencji i tworzy drugorzędne obszary funkcjonalne, takie jak kącik do czytania lub chroniony dostęp do balkonu.
Dzięki uprzejmości LUNDI et DEMI Materiały zyskują nowe role w tym projekcie: do półek służą metalowe płyty, a między nimi umieszczone są dębowe elementy konstrukcyjne.
Tylna strona półki wykonana jest z dużych szklanych paneli, które razem z poziomymi metalowymi elementami i pionowymi drewnianymi częściami nadają półce podręcznej lekką, lekką i przezroczystą sylwetkę.
Dekoracyjny wygląd jest wynikiem obowiązkowego sposobu pozycjonowania drewnianych elementów, które nie mogą być umieszczone jeden nad drugim.
Rytm czarnych części drewnianych określa partycja okien i szklane drzwi wewnętrzne.
Kawiarnia i czytelnia są częścią głównej funkcji księgarni i oferują czytelnikom pełny widok pokoi.
Architekci: LUNDI et DEMI (Ciprian TOCU et Attila KIM) we współpracy z SKBD Zdjęcia: Dragos Lumpan Dzięki uprzejmości LUNDI et DEMI
[więcej w: farby do betonu, wiercenie w żelbecie, MAKIJAŻ PERMANENTNY METODĄ WŁOSKOWĄ ]

Powiązane tematy z artykułem: farby do betonu MAKIJAŻ PERMANENTNY METODĄ WŁOSKOWĄ wiercenie w żelbecie