Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Centralna dzielnica biznesowa Wenzhou / HENN ARCHITEKTEN + HENN Studio B

2 lata ago

392 words

Dzięki uprzejmości studia HENN Studio B HENN ARCHITEKTEN, studio HENN Studio B, zostało nagrodzone pierwszą nagrodą w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie nowej centralnej dzielnicy biznesowej w Wenzhou w Chinach.
Uprzejmie zdecydowali się podzielić z nami swoją zwycięską propozycją, dostarczając dodatkowe zdjęcia i zwięzły opis po przerwie.
Wenzhou leży w górzystym regionie prowincji Zhejiang, gdzie rzeka Ou Jiang spotyka Morze Wschodniochińskie.
Tradycyjne miasto handlowe otworzyło się na handel zagraniczny w 1876 roku, a jako międzynarodowy port jest jednym z najważniejszych miejsc produkcji dla przemysłu dóbr konsumpcyjnych w Chinach.
Centralnym punktem przyszłej Centralnej Dzielnicy Biznesu są biura, pięciogwiazdkowy hotel, przestrzeń komercyjna i park publiczny.
Dzięki uprzejmości HENN Studio B Linia brzegowa Wenzhou przeplata się ze skomplikowaną siecią małych i dużych rzek.
Proponowany projekt nawiązuje do obrazu delty rzeki i przenosi go na krajobraz parku organicznego, który otwiera się w kierunku morza.
Zielony korytarz prowadzący z miasta ciągnie się przez całą stronę, gdzie rozgałęzia się i tworzy falujące połączenie między miastem a brzegiem rzeki.
Na poziomie gruntu ten architektoniczny krajobraz łączy się z płynną formą budynków i jednocześnie śledzi ruch użytkowników.
Pięć wież stoi w rzędach, aby zapewnić niezakłócony widok na rzekę.
Ich wysokość odzwierciedla stan otaczających budynków na południowym zachodzie i wznosi się w kierunku rzeki, gdzie wyznacza granicę miasta na brzegu Ou Jiang.
Toczący się krajobraz zapewnia otwarte przestrzenie w różnych formach.
od prywatnych wewnętrznych dziedzińców i szerokich chodników dla pieszych do miejskich parków.
Te warstwy przestrzeni oferują dostęp ze wszystkich stron i zachęcają do interakcji między ludźmi i miejscami.
Dzięki uprzejmości HENN Studio B Konkurs stanowi początek przyszłego rozwoju Wenzhou.
W ten sposób Centralny Obszar Biznesu jest modelem dla procesu transformacji zachodzącego w chińskich miastach i ich rasy o wyraźnej tożsamości w zmieniającym się klimacie gospodarczym.
Podobnie jak wiele innych gospodarczo aspirujących miast w Chinach, Wenzhou stoi przed wyzwaniem stworzenia miejskiej tożsamości, która łączy lokalne tradycje z realistycznymi koncepcjami na przyszłość.
Dzięki uprzejmości HENN Studio B dzięki uprzejmości HENN Studio B
[więcej w: timbex parkietu warszawa, timbex, timbex parkietow ]

Powiązane tematy z artykułem: dexaven zastrzyk figloraj rybnik timbex