Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Centrala Konkursu Centralnej Biblioteki Helsińskiej / Architekci STL

2 lata ago

491 words

Dzięki uprzejmości STL Architects Helsinki, miasta zaangażowanego w odkrywanie rozwijającej się natury kultury w ciągle zmieniającym się społeczeństwie, jest inspiracją dla STL Architects.
propozycja nowej biblioteki.
Jeśli biblioteka jest zbiornikiem kultury z misją udostępniania wiedzy ludziom, to Helsinki jest jedną z największych bibliotek na świecie.
Nowa Biblioteka Centralna w Helsinkach jest pomyślana jako odzwierciedlenie miasta, działając jako filtr aktywności kulturalnej i honorując siłę Serca Helsinek: jego mieszkańców.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Wszyscy są zapraszani do otwartych, płynnych i tętniących życiem przestrzeni, które pomogą Bibliotece Centralnej działać jako katalizator interakcji społecznych i kulturalnych.
Helsinki to zwarty organizm, który stanowi forum dla ludzkich działań; to miejski teatr życia i kultury.
Plan miasta Helsinek pokazuje dwie współistniejące rzeczywistości programowe, dwa równoległe środowiska działania: Przestrzenie strukturalne i Przestrzenie elastyczne.
Te dwie rzeczywistości definiują się nawzajem zarówno w koncepcji, jak i formie.
Przestrzenie strukturalne zapewniają tło, w którym rozwijają się elastyczne przestrzenie.
Przestrzenie strukturalne mają trójwymiarowy wyraz, są budynkami, które zawierają działania.
Z drugiej strony elastyczne przestrzenie mają miejsce w przestrzeniach międzywęzłowych pomiędzy budynkami; są to place i parki połączone ulicami i bulwarami.
Dzięki uprzejmości STL Architekci Biblioteka Helsińska podąża za metodologią miejskiej rzeczywistości Helsinek, dzieląc program na te same dwie kategorie: Elastyczne (A) i Strukturalne (B).
Biblioteka Elastyczne przestrzenie (A) spełniają te funkcje, które są bardziej elastyczne i adaptacyjne, takie jak kawiarnie, obszary dla dzieci i otwarte środowiska czytelnicze.
Przestrzenie te są pozbawione kolumn, płynne i bardzo elastyczne.
Są ze sobą połączone, chociaż schody i rampy tworzą płynne kontinuum.
Biblioteka Przestrzeń strukturalna (B) została zaprojektowana, aby pomieścić bardziej sztywne elementy programowe budynku.
Te obszary są wyartykułowane, aby skutecznie reagować na specyficzne wymagania programowe, które posiadają.
Są one specyficzne, wysoce wydajne i systematyczne w swoim układzie.
Dzięki uprzejmości STL Architekci Aktywna aktywność w elastycznych i zaprogramowanych przestrzeniach będzie chroniona przed czynnikami przez ciągłą membranę, która będzie się unosić wokół i wokół wszystkich obszarów programu.
Przestrzenie biblioteczne będą cieszyć się wszechobecnym i kontrolowanym oświetleniem, które przejawia różne stopnie przezroczystości w odpowiedzi na zewnętrzne warunki oświetlenia w różnych obszarach programowych.
Stymulowane przez zmiany w naturalnym świetle przez cały rok, a także biblioteki.
własne wewnętrzne sztuczne światło, skórka nowej biblioteki pozwoli zewnętrznemu budynkowi wyrazić różnorodność wizualnych odczytów.
Dzięki uprzejmości STL Architekci Architekci: STL Architekci Lokalizacja: Helsinki, Finlandia Zespół projektu: (Dyrektorzy) Jose Luis de la Fuente, Luis Collado; Jose Luis Perez-Griffo, Ruben Cabanillas, Marta Bueno, Eduardo Ponce Inżynier: Arup Chicago Środowisko: Arup Chicago Klient: Miasto Helsinki Typ: Obywatelski / kulturowy Rozmiar: 13 150 M2
[przypisy: timbex, alergovita, projekt instalacji elektrycznej ]

Powiązane tematy z artykułem: alergovita projekt instalacji elektrycznej timbex