Architektura i nowoczesne budownictwo – Aoibhneas Childrens Centre / Burke Culligan Deegan

Dzięki uprzejmości Burke Culligan Deegan Burke Culligan Deegan projekt dla Centrum Dzieci Aoibhneas wygrał międzynarodowy konkurs przeprowadzony przez RIAI (Royal Institute of Architects of Ireland).
Nowe centrum dla dzieci stanowi dodatek do istniejącego schroniska dla kobiet w Dublinie w Irlandii.
Filozofią projektu było wspomaganie wzrostu i powrotu do zdrowia w podnoszącym na duchu środowisku dla kobiet i dzieci, które były tymczasowymi mieszkańcami schroniska.
Zapoznaj się z informacjami i zdjęciami po przerwie.
Wyzwanie polegało na stworzeniu centrum, które pasowałoby do istniejącego obiektu i łączyło je, w nadziei, że będą ze sobą współpracować.
Strona oferowała wiele wyzwań, w tym fakt, że architekci musieli pracować z resztkami przestrzeni pozostawionymi przez inne budynki.
Dzięki uprzejmości Burke Culligan Deegan Centrum nowych dzieci powinno być postrzegane jako Dom .
Wizją było stworzenie chronionego, otoczonego murami ogrodu, który oferował różnorodne pokoje do użytku samotnego i grupowego.
Projekt składa się z 3 podstawowych elementów: domu dla obiektu dziecięcego z własną tożsamością, rewitalizacji istniejącego obiektu i utworzenia witryny pomiędzy dwoma, która zapewnia pokoje na zewnątrz i miejsca do zabawy.
Poszczególne składniki.
Domu.
które składają się z różnych.
pokoi.
Są to przestrzenie, które mają indywidualne cechy i ogniska, pozwalające na różnorodne działania w grupie lub otoczeniu indywidualnym.
Przestrzenie te sięgają od siedzeń przy oknie, przez salon po zewnętrzny ogród.
Dzięki uprzejmości Burke Culligan Deegan Nowe centrum dziecięce wyróżnia się spośród części mieszkalnych centrum.
Jest jednak połączony przez nowy budynek.
Oddział był krokiem do stworzenia poczucia niezależności od ich pomieszczeń mieszkalnych, aby zapewnić poczucie zdarzenia w centrum.
Rdzeń, przyjemność.
spacje z briefu znajdują się w objętości Domu Centrum Dziecka, dzięki czemu dzieci będą kojarzyły obraz swojego domu z grą i radością.
Aspekty wsparcia wtórnego briefu są przechowywane osobno w budynku łączenia, ale funkcjonują tak samo jak reszta środka.
Centrum dla dzieci jest zbiorem pomieszczeń wokół centralnie oświetlonej przestrzeni.
Każdy pokój jest dostosowany do działalności wewnątrz i może zostać zamknięty, ale pozostaje wizualnie otwarty na resztę centrum.
Materialność centrum tworzy przestrzeń jedności: ciągła, silna i dotykowa materialność charakteryzuje zewnętrzny obraz i wewnętrzne przestrzenie.
Wraz z bardziej miękkimi meblami domowymi i osobistymi akcentami dzieci i personelu, to solidne tło jest barwione życiem i radością.
Atmosferą nowego centrum jest stabilność, ochrona i relaks.
elementy niezbędne do dobrego samopoczucia każdego dziecka.
Indywidualne dodatki można dodać, dodając ich osobistą pracę wyświetlaną w istniejących oknach wykuszowych i prywatnych obszarach zewnętrznych, aby stworzyć mini-domy .
Dzięki uprzejmości Burke Culligan Deegan Miejsca na zewnątrz zostały odzyskane w ramach projektu, zapewniając zasadzony ogród i wspólne pomieszczenia mieszkalne / jadalne dla wszystkich mieszkańców.
W ścianach centrum znajdują się przestrzenie, które służą jako wejście do tego miejsca.
Prywatne ogrody są również dostępne.
Włączony do programu dobrego samopoczucia, ośrodek dla uchodźców i centrum dla dzieci współpracują ze sobą, aby stworzyć środowisko akceptujące i wzbogacające.
Dzięki uprzejmości Burke Culligan Deegan
[podobne: cyklinowanie parkietow, namiot magazynowy, farby do betonu ]

Powiązane tematy z artykułem: ekrany bezszwowe farby do betonu namiot magazynowy